جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۷ دی ۱۳۹۹ / ۱۵:۲۳
سرویس : اجتماعی
کد خبر : ۱۷۹۶۷۳
گزارشگر : ۴۸۷
سرویس اجتماعی
رئیس انجمن آشوریان ارومیه:

تحقق اهداف والای انسانی در بخشش و کمک به نیازمندان است

رئیس انجمن آشوریان ارومیه با اشاره به اهمیت ترویج کمک‌های انسان‌دوستانه و خیرخواهانه گفت: بخشش و کمک به نیازمندان یکی از راه‌های تحقق اهداف والای بشری است.

(چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۹) ۱۵:۲۳

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، استانلی سیمونز افزود: انجمن آشوریان ارومیه بیش از یکصد سال است که با هدف رسیدگی به نیازهای افراد از جمله نیازهای فرهنگی و اجتماعی آنها مشغول به فعالیت است.

 
وی با اشاره به اینکه رسیدگی به مشکلات و نیازهای اقتصادی محرومان و نیازمندان نیز بخشی از اهداف دیگر این انجمن است، بیان کرد: خوشبختانه این انجمن با برگزاری جلسات متعدد با دستگاه‌های اجرایی و حمایتی و بنیادهای خیریه تاکنون توانسته است برای رفع مشکلات اقشار آسیب‌پذیر گام‌های موثری بردارد.
 
رئیس انجمن آشوریان ارومیه و حومه ادامه داد: علاوه بر مددجویان و نیازمندان شهر ارومیه، تلاش برای رفع مشکلات روستائیان آشوری‌نشین شهرستان ارومیه نیز از دیگر اقدامات انجام شده توسط این انجمن بوده است. 
 
وی با اشاره به اینکه انجمن آشوریان ارومیه در سال ۱۲۸۹ تاسیس شده و حدود ۲۵ سال است که در این انجمن فعالیت می کند، گفت: خوشبختانه سالانه در حدود ۱۵ تا ۲۰ مددجو که در تامین مسکن مشکل دارند با کمک کمیته امداد و نجمن آشوریان مشکلاتشان رفع می‌شود.
 
رئیس این انجمن خاطرنشان کرد: علاوه بر رفع نیازهای اقتصادی از جمله مسکن و احتیاجات اولیه و اساسی برای زندگی، باید به رفع نیازهای فرهنگی و اجتماعی این قشر نیز توجه ویژه شود.
 
سیمونز افزود: یکی از برنامه‌های فرهنگی و ورزشی که در این راستا و هر ساله انجام می شود، برگزاری جشنواره بین‌المللی ورزشی در ارومیه است که در حدود ۲۰ سال نیز قدمت دارد.
 
وی با اشاره به برگزاری جشنواره بین‌المللی ورزشی در ارومیه با۲۰ سال قدمت خاطرنشان کرد: خوشبختانه با همت خیرین، باشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی در ارومیه راه‌اندازی شده است که همه ساله تعداد زیادی از جوانان کم بضاعت می‌توانند با ثبت نام در دوره‌های آموزشی این باشگاه‌ها خود را برای شرکت در این جشنواره بین‌المللی آماده کنند.
 
خاطرنشان کرد: این گونه اقدامات زمینه مناسبی را برای پر کردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان که از خانواده‌های نیازمند هستند، فراهم کرده است و علاوه بر این فرصت مناسبی نیز برای آنها فراهم می‌شود تا در صحنه‌های بین‌المللی ورزشی بدرخشند.
 
رئیس انجمن آشوریان ارومیه و حومه  گفت: همچنین  درآمدهای حاصل  از این جشنواره بین‌المللی در اختیار  خانواده‌های بی‌بضاعت و نیازمند قرار می‌گیرد.
 
سیمونز در پایان یادآور شد: انجام اقدامات انسان‌دوستانه از جمله احسان و نیکوکاری در تمام ادیان توصیه شده است لذا می‌طلبد که ما نیز این اقدام مهم را در جامعه ترویج دهیم.
 
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۸۲۴
(چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۹) ۱۵:۲۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید