جزییات خبر

شنبه / ۲۰ دی ۱۳۹۹ / ۱۴:۵۰
سرویس : اشتغال
کد خبر : ۱۷۹۷۱۴
گزارشگر : ۴۸۷
سرویس اشتغال
مدیرکل هدایت شغلی کمیته امداد اعلام کرد:

برگزاری دوره‌های آموزش کسب و کار برای 145 هزار مددجو در 9 ماهه سال جاری

مدیرکل هدایت شغلی کمیته امداد با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی کسب و کار برای 145 هزار نفر از مددجویان در 9 ماهه سال جاری گفت: در نیمه نخست امسال 2700 نفر از مددجویان سرباز، دوره‌های مهارت‌آموزی حین خدمت را گذراندند.

(شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹) ۱۴:۵۰

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، علیرضا رمضانی با بیان اینکه سال گذشته 180 هزار مددجو از دوره‌های آموزشی کسب و کار برخوردار شدند، افزود: این دوره‌های آموزشی در راستای برنامه‌های راهبردی-عملیاتی برای ایجاد اشتغال و خودکفایی و با هدف رفع مشکل بیکاری مددجویان در سطح کشور برگزار می‌شود.

مدیرکل هدایت شغلی کمیته امداد با اشاره به اینکه آموزش برای کارآفرینی و توانمندسازی اقتصادی مددجویان از اولویت‌های حوزه خودکفایی و اشتغال کمیته امداد است، اظهار کرد: تا پایان سال 200 هزار شغل در کشور برای مددجویان راه‌اندازی خواهد شد؛ از این رو آموزش مجریان طرح‌های اشتغال از طریق برگزاری کارگاه‌های آموزشی و توانمندسازی ضروری است.

وی با بیان اینکه کارگاه‌های آموزش کسب و کار متناسب با نیاز بازار کار برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد برگزار می‌شود، ادامه داد: در همین راستا، تفاهم‌نامه‌ای با برخی از دستگاه‌های از جمله  جهاد دانشگاهی، جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی و وزارت کار با هدف بالابردن مهارت مددجویان منعقد شده است.

رمضانی با اشاره به دیگر اقدامات انجام شده از سوی کمیته امداد برای آماده‌سازی مددجویان و حضور آنها در بازار کار گفت: انجام مراحل نیازسنجی شغلی، مزیت‌سنجی محلی (آمایش سرزمین)، مشاوره شغلی، ارزیابی شغلی و ارزیابی طرح‌های اقتصادی از جمله اقداماتی است که برای آماده‌سازی این مددجویان انجام می‌شود.

وی افزود: همچنین کاریابی، تامین مالی، ضمانت تسهیلات، مشاوره فنی و بازاریابی از دیگر مراحل این فرآیند است .

مدیرکل هدایت شغلی کمیته امداد با اشاره به مهارت‌آموزی و توانمندسازی سربازان تحت حمایت در دوران خدمت وظیفه در قالب طرح «سرباز ماهر»، تاکید کرد: در شش ماهه نخست امسال بیش از 2700 نفر از سربازان مددجو دوره آموزشی کسب و کار را گذراندند. 

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۹۳۳
(شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹) ۱۴:۵۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید