جزییات خبر

یکشنبه / ۲۱ دی ۱۳۹۹ / ۰۹:۵۶
سرویس : اجتماعی
کد خبر : ۱۷۹۷۲۳
گزارشگر : ۴۸۷
سرویس اجتماعی
نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی:

حمایت از اقشار آسیب‌پذیر وظیفه همگانی است

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و محروم جامعه یک وظیفه همگانی است و مردم و خیران در کنار دولت باید برای رفع نیازهای محرومان تلاش کنند.

(یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹) ۰۹:۵۶

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، فاطمه محمدبیگی با تاکید بر ضرورت همراهی و همکاری اقشار مختلف مردم به رفع مشکلات نیازمندان، افزود: حمایت از خانواده‌های نیازمند و محروم جامعه برای بهبود وضعیت زندگی آنها، هم وظیفه حاکمیت و دولت است و هم وظیفه شرعی و انسانی همه ماست.

وی با بیان اینکه حاکمیت و مردم هر کدام برای کمک به محرومان وظایفی دارند، ادامه داد: نمایندگان مردم تلاش می‌کنند در بودجه 1400 ملاحظات لازم برای تدوین قانون حمایت از اقشار محروم را در نظر بگیرند.

محمدبیگی عنوان کرد: وضعیت اعتبارات مربوط به حمایت‌های اجتماعی و زنان سرپرست خانوار در بودجه سال آینده کشور باید متناسب با شرایط موجود، پیش‌بینی شود.

وی خاطرنشان کرد: ردیف اعتباری سازمان بهزیستی و کمیته امداد باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد زیرا حمایت اقشار محروم و دهک‌های پائین درآمدی، لازم و ضروری است.

نماینده قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بخشی از مشکلات مددجویان کمیته امداد با پرداخت کمک مالی رفع می‌شود ولی حل پایدار مشکل آنها مستلزم برنامه مدون اقتصادی دولت و توجه به سیاست توانمندسازی است که در این نهاد در حال اجراست.

وی اظهارکرد: کسانی که امروز به عنوان نیازمند تحت حمایت کمیته امداد هستند، می‌توانند در جامعه نقش‌آفرینی داشته باشند و برای ایجاد درآمد و امرار معاش خود اقدام کنند که برای این امر لازم است ظرفیت‌های اقتصاد محلی و رویکرد اقتصاد مقاومتی مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام      
تعداد بازدید : ۸۹۶
(یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹) ۰۹:۵۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید