جزییات خبر

دوشنبه / ۲۲ دی ۱۳۹۹ / ۱۴:۰۸
سرویس : اشتغال
کد خبر : ۱۷۹۷۷۶
گزارشگر : ۴۸۷
سرویس اشتغال
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خبر داد:

ایجاد 150 هزار فرصت شغلی برای مددجویان در 9 ماهه سال جاری

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد از ایجاد 150 هزار فرصت شغلی برای مددجویان در 9 ماهه سال جاری خبر داد و گفت: در صورت پرداخت کامل تسهیلات به طرح‌های اشتغال مددجویان، تعداد مشاغل این نهاد تا پایان سال به 220 هزار شغل می‌رسد.

(دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹) ۱۴:۰۸

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، حجت‌الله عبدالملکی در نشست خبری با تشریح عملکرد کمیته امداد در حوزه اشتغال و خودکفایی افزود: کمیته امداد در 9 ماهه نخست امسال 150 هزار فرصت شغلی برای مددجویان راه‌اندازی کرده است. همچنین 59 هزار شغل نیز به صورت غیر مستقیم برای خانواده‌های تحت حمایت ایجاد شده است.

وی به رشد 25 درصدی طرح‌های اشتغال مددجویان نسبت به سال گذشته اشاره کرد و ادامه داد: برنامه کمیته امداد در سال جاری ایجاد ۲۰۰ هزار شغل است تا کنون بیش از ۷۵ درصد از برنامه اشتغال خانواده‌های محروم، محقق شده است.

 معاون اشتغال و خودکفایی  کمیته امداد با تاکید بر اینکه سال گذشته یک سوم اشتغال ناخالص کشور توسط کمیته امداد ایجاد شده، اضافه کرد: از ۱۵۰ هزار فرصت شغلی در 9 ماهه سال جاری، ۳۲ هزار فرصت شغلی از طریق راهبران شغلی ایجاد شده است و هم اکنون ۱۵۰۰ راهبر شغلی کارآفرین و حرفه‌ای با کمیته امداد در حال همکاری هستند.

عبدالملکی تاکید کرد: میانگین درآمد خالص ماهانه طرح‌های اشتغال مددجویان از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در سال گذشته به دو میلیون تومان رسیده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با بیان اینکه در حال حاضر سقف تسهیلات پرداختی به درخواست‌کنندگان برای ایجاد اشتغال ۵۰ میلیون تومان است، گفت: کمیته امداد برای افزایش سقف این تسهیلات رایزنی‌هایی نیز با دولت داشته و قرار شده است در شورای عالی اشتغال این پیشنهاد بررسی شود که در صورت تصویب، سقف تسهیلات تا ۱۰۰ میلیون تومان افزایش می‌یابد.

وی گفت: به منظور اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی برای مددجویان در سال جاری پرونده‌های طرح‌های اشتغال مددجویان برای دریافت 6500 میلیارد تومان تسهیلات به شبکه بانکی ارایه شده است که اگر تمام پرونده‌ها به نتیجه برسد میزان اشتغال ایجاد شده توسط امداد تا پایان سال به 220 هزار شغل خواهد رسید.

این مقام مسئول با اشاره به انجام دو اقدام شاخص در سطح ملی برای اشتغال نیازمندان، گفت: در حال حاضر سامانه مزیت‌سنجی شغلی ایران بر روی سایت اینترنتی به آدرس emdad.ir  ایجاد شده است و علاوه بر آن با  ۴۲۹ شهرستان و سازمان‌ها، دانشگاه‌ها و نهادهای زیرمجموعه آنها که متولی ایجاد شغل هستند نیز مکاتبه کرده‌ایم تا میزان بهره‌وری سرمایه در کشور به منظور ایجاد اشتغال را ارتقا دهیم.

عبدالملکی از برگزاری «دومین جشنواره صنایع روستادوست» در هفته آینده خبر داد و گفت: ایجاد فرصت‌های اشتغال و درآمدزایی ثابت و رفع فقر در جامعه از مهمترین اولویت‌های کمیته امداد در مناطق روستایی است.

وی افزود: ایجاد سامانه روستادوست نیز از دیگر اقدامات انجام شده در این راستا بوده و تمام افرادی که در حوزه صنعت روستایی مشغول به کار هستند می‌توانند در این سامانه ثبت نام کنند.

وی یادآور شد: تاکنون حدود سه هزار طرح اشتغال در سامانه روستادوست ثبت شده که حدود ۲۰۰ طرح به مرحله ارزیابی رسیده و هفته آینده با رعایت پروتکل های بهداشتی دومین نمایشگاه صنایع روستا دوست برگزار خواهد شد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد از اعلام آمادگی این نهاد برای اجرای اشتغال خرد روستایی و خانگی خبر داد و گفت: در صورتی که منابع مورد نیاز در اختیار کمیته امداد قرار گیرد، این آمادگی وجود دارد تا سالانه ۵۰۰ هزار  شغل در حوزه مشاغل خانگی و خرد روستایی ایجاد شود.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۹۳۴
(دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹) ۱۴:۰۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید