جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۴ دی ۱۳۹۹ / ۱۶:۳۴
سرویس : اجتماعی
کد خبر : ۱۷۹۸۲۹
گزارشگر : ۴۸۷
سرویس اجتماعی
کمیته امداد و استانداری خراسان رضوی تفاهم‌ همکاری امضا کردند؛

ایجاد نیروگاه خورشیدی برای مددجویان در 6 شهرستان محروم خراسان رضوی

با تفاهم‌نامه کمیته امداد و استانداری خراسان رضوی، پنل‌های خورشیدی در قالب نیروگاه‌های کوچک در اختیار خانواده‌های نیازمند در 6 شهرستان قرار می‌گیرد.

(چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹) ۱۶:۳۴

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد در سفر به استان خراسان رضوی با محمدصادق معتمدیان، استاندار خراسان رضوی دیدار کرد.

در این دیدار تفاهم‌نامه همکاری میان کمیته امداد و استانداری خراسان رضوی به امضا رسید.

رئیس کمیته امداد در این مراسم با بیان جزئیات تفاهم‌‌نامه با استانداری گفت: با مشارکت 50 درصدی استانداری خراسان رضوی، کمیته امداد برای مددجویانی که عملیات گازکشی در منطقه محل سکونت آنان انجام شده است، اما توان لوله‌کشی داخلی گاز را ندارند، این خدمت را انجام خواهد داد تا از نعمت گاز بهره‌مند شوند.

وی با بیان اینکه بخشی از این تفاهم‌نامه به اشتغال و درآمدزایی برای مددجویان اختصاص یافته است، افزود: در ۶ شهرستان با ضرب محرومیت بالا، پنل‌های خورشیدی در اختیار خانواده‌های نیازمند قرار می‌گیرد تا از طریق فروش برق به شبکه توزیع، کسب درآمد داشته باشند.

بختیاری همچنین به ایجاد 200 هزار فرصت شغلی برای مددجویان اشاره کرد و ادامه داد: تا پایان 9 ماهه امسال 150 هزار شغل برای خانواده‌های تحت حمایت ایجاد شده است.

رئیس کمیته امداد خاطرنشان کرد: در صورتی که کمیسیون تلفیق مجلس اعتبارات اشتغال مددجویان را افزایش دهد، کمیته امداد آمادگی دارد تا برای سال آینده 300 هزار شغل ایجاد کند.

سیدمرتضی بختیاری همچنین در ادامه سفر به خراسان رضوی با محمدرضا کلائی، شهردار مشهد دیدار کرد.

وی در این دیدار بر لزوم همراهی شهرداری در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی تاکید کرد و گفت: شهرداری مشهد در حوزه حمایت از ایتام می‌تواند ما را به خوبی همراهی کند. 

بختیاری به آغاز ساخت مجتمع هزار واحدی برای مددجویان حاشیه شهر مشهد اشاره کرد و افزود: تعیین تیم مهندسی و مشاور برای این پروژه امری مهم است که در این زمینه نیازمند همراهی شهرداری مشهد هستیم. 

رئیس کمیته امداد خاطرنشان کرد: طرح «ایران مهربان» با ابلاغ معاون اول رئیس جمهور به استانداری‌های سراسر کشور عملیاتی شده و در قالب آن تمامی کارمندان دولت می‌توانند حمایت مادی و معنوی یک یا چند فرزند یتیم یا محسنین کمیته امداد در تقبل کنند.

انتهای پیام

 


تعداد بازدید : ۱,۰۵۴
(چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹) ۱۶:۳۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید