جزییات خبر

یکشنبه / ۲۸ دی ۱۳۹۹ / ۱۴:۳۰
سرویس : مشارکت های مردمی
کد خبر : ۱۷۹۸۷۴
گزارشگر : ۴۸۷
سرویس مشارکت های مردمی
با حضور رئیس کمیته امداد انجام شد؛

افتتاح خانه امداد و آغاز طرح توانمندسازی در محله امام‌زاده یحیی(ع)

با حضور رئیس کمیته امداد، ضمن افتتاح خانه امداد، طرح توانمندسازی در محله‌ امام‌زاده یحیی(ع) آغاز شد.

(یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹) ۱۴:۳۰
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، طرح توانمندسازی محلی در محله امام‌زاده یحیی(ع) در منطقه ۱۲ تهران با حضور سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد، حجت‌الاسلام ابوترابی، امام جمعه تهران، علی آقامحمدی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، ابوالفضل پرپنچی، مدیرکل کمیته امداد استان تهران، شهردار منطقه ۱۲ و تنی چند از نمایندگان مجلس شورای اسلامی آغاز شد.
رئیس کمیته امداد در این مراسم با تسلیت شهادت حضرت فاطمه‌ زهرا(س) به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص توانمندسازی نیازمندان با ایجاد درآمد باثبات همراه با تکریم آنان اشاره کرد و گفت: برای توانمندسازی خانواده‌های نیازمند سه رکن ایجاد اشتغال، تامین مسکن و فرهنگ‌سازی در اولویت است.
وی از طرح محله هرندی به عنوان یک تجربه موفق در استفاده از مشارکت مردم برای توانمندسازی محلی یاد کرد و افزود: در کنار وظایفی که برعهده حاکمیت، دولت، مجلس و دیگر دستگاه‌ها قرار دارد، باید از توان مردم برای حل مشکلات استفاده شود.
بختیاری راه‌اندازی مراکز نیکوکاری توسط کمیته امداد را یک الگوی مناسب در مردمی کردن امدادرسانی دانست و خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از پنج هزار مرکز نیکوکاری محله‌محور، مسجدمحور تخصصی در سراسر کشور برای رفع نیازهای اقشار محروم به بهره‌برداری رسیده است.
رئیس کمیته امداد بر اهمیت برنامه‌ریزی دقیق برای توانمندسازی محرومان تاکید کرد و ادامه داد: در محله امامزاده یحیی(ع) همچون مناطق حاشیه‌ای برخی از شهرها، شاهد حضور جمعیت‌ مهاجران هستیم که کمیته امداد آمادگی دارد در صورت مهاجرت معکوس این خانواده‌ها به روستاها و شهرستان‌های خود، زمینه اشتغال و تامین مسکن آنان را برعهده بگیرد.
بختیاری با اشاره به افتتاح خانه امداد در محله امامزاده یحیی(ع) اظهار کرد: کمک به اشتغال جوانان، رفع معضل مسکن خانواده‌های نیازمند و فرهنگ‌سازی با مشارکت مردم محله، از محورهای فعالیت خانه امداد است.
در این مراسم همچنین حجت‌الاسلام ابوترابی، امام جمعه تهران توفیق خدمت به نیازمندان را بزرگترین نعمت الهی دانست و گفت: امیدواریم طرح توانمندسازی محلی و افتتاح خانه امداد، برکتی برای محله امامزاده یحیی(ع) باشد و مردم با مشارکت در این طرح، از برکات آن بهره‌مند شوند.
وی اخلاص و جدیت را رمز موفقیت در خدمت‌رسانی عنوان کرد و افزود: تعریف مسئولیت‌ها و استواری در مسیر الگویی است که می‌توان از آن در تمام حوزه‌ها استفاده کرد.
علی آقامحمدی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در سخنانی بر ضرورت هماهنگی دستگاه‌ها و نهادهای مختلف برای کمک به نیازمندان در محلات مختلف اشاره کرد و گفت: تجربه یکساله این همکاری‌ها در محله هرندی امروز قابل مشاهده است.
وی بر همراهی گروه‌های جهادی و سازمان‌های مردم‌نهاد برای رفع مشکلات نیازمندان در محلات تاکید کرد و اضافه کرد: نظام ارجاع که از سوی مردم هدایت شود، کارآمدترین شیوه مدیریت آسیب‌های اجتماعی است که در طرح توانمندسازی محلات به اجرا در آمده است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، همزمان با آغاز طرح توانمندسازی محلی، پنج مرکز نیکوکاری در محله امامزاده یحیی(ع) با حضور رئیس کمیته امداد افتتاح شد.
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۸۶۲
(یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹) ۱۴:۳۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید