جزییات خبر

یکشنبه / ۷ شهریور ۱۴۰۰ / ۰۷:۵۰
سرویس : لرستان
کد خبر : ۱۸۴۰۵۹
گزارشگر : ۱۰۲
سرویس لرستان

تأکید نماینده ولی‌فقیه در لرستان بر تبلیغات در راستای زکات

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد گفت: به میزان تأثیرگذاری فضای مجازی و تبلیغات برای جمع‌آوری زکات، باید توجه نمود.

(یکشنبه ۷ شهریور ۱۴۰۰) ۰۷:۵۰

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، حجت‌الاسلام سید احمد شاهرخی نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد در جلسه شورای زکات که با حضور مدیرکل کمیته امداد لرستان و دیگر مسئولین برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، اظهار داشت: اقدامات این بزرگواران در راستای حاکمیت به شیوه نبوی بود.

وی بابیان اینکه زکات امری الهی است که باید انجام شود، افزود: باید بعضی احادیث را در قالب کلیپ‌های کوتاه یا فضای مجازی گنجاند تا تأثیرگذاری بیشتری حاصل گردد.

حجت‌الاسلام شاهرخی گفت: اگر دستورات اسلام مبنی بر پرداخت خمس، زکات، صدقات، کفارات، اطعام و ... به‌دقت فرهنگ‌سازی و اجرا شوند این‌همه شکاف بین فقیر و غنی دیده نمی‌شود.

وی با اشاره به ایات قران مبنی بر اینکه هرگاه اعمال صالح نماز و روزه ذکرشده به عمل منتهی شده، خاطرنشان ساخت: باید به سمت جریان سازی سالم فرهنگی و دینی از طریق سخنرانی، مقالات، زبان هنر و ...رفت.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد تأکید کرد: زکات از اصول پنج‌گانه دین است لذا از ابتدا باید به فرزندان آموزش داده شود زیرا برای کسی که زکات پرداخت نکند نماز،‌روزه، حج و جهادی نیست.

وی در پایان گفت: بین زکات مستحبی و واجب باید محاسبه‌ای باشد تا مشخص شود میزان ظرفیت پرداخت زکات در استان چقدر است و میزانی که وصول می‌شود چه مقدار است.

انتهای پیام

 
تعداد بازدید : ۱,۳۰۷
(یکشنبه ۷ شهریور ۱۴۰۰) ۰۷:۵۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید