جزییات خبر

یکشنبه / ۷ شهریور ۱۴۰۰ / ۰۷:۵۳
سرویس : لرستان
کد خبر : ۱۸۴۰۶۰
گزارشگر : ۱۰۲
سرویس لرستان

جمع‌آوری 19 میلیارد تومان زکات در لرستان

مدیرکل کمیته امداد لرستان در جلسه شورای زکات استان گفت: ۱۹ میلیارد تومان زکات واجب و مستحب در استان جمع‌آوری‌شده است.

(یکشنبه ۷ شهریور ۱۴۰۰) ۰۷:۵۳
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد،‌ جلال شیخ پور، مدیرکل کمیته امداد در جلسه شورای زکات استان که با حضور نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد برگزار شد، گفت: ۱۹ میلیارد تومان زکات واجب و مستحب جمع‌آوری شد که با توجه به اینکه بیشتر جمع‌آوری زکات در روستاها صورت گرفته لذا بین نیازمندان آن مناطق صرف امور عمرانی، تهیه جهیزیه، اشتغال و ... هزینه شده است
مدیرکل کمیته امداد لرستان گفت: خوشبختانه امسال با همکاری مردم‌ و تلاشی که مراکز نیکوکاری انجام دادند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی طرح ۷۲ دیگ در دو شهرستان خرم‌آباد دورود اجرا شد.
وی در ادامه اظهار داشت: در بحث شورای زکات اتفاقی که امسال افتاد از مجموع ۲۸۶۱ روستای مشمول زکات ۱۴۲۰ روستا قابلیت پرداخت زکات داشتند‌.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع ایتام و محسنین اشاره نمود و خاطرنشان ساخت: قبلاً‌ میانگین درآمد هر یتیم یا خانواده محسنین که بالغ‌بر ۱۱ هزار و ۹۰۰ خانواده هستند ماهیانه ۳۰۰ هزار تومان بوده که امسال به همت خیرین به ۴۰۰ هزار تومان رسیده است.
شیخ پور عنوان کرد: در عید قربان ۱۰۰ رأس گوساله توسط یک خیر در خارج از کشور به کمیته امداد اهدا شد و حدود ۱۳ تن گوشت بین نیازمندان توزیع شد.
وی در پایان گفت: امید است در این روزهای سخت کرونایی جهش خدمتی چه در بخش توزیع بسته‌های معیشتی چه در طرح اطعام، رسیدگی به امور معیشتی اشتغال،‌مسکن و ... به سرانجام برسد.
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۶۵۵
(یکشنبه ۷ شهریور ۱۴۰۰) ۰۷:۵۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید