جزییات خبر

یکشنبه / ۱۸ مهر ۱۴۰۰ / ۱۲:۱۵
سرویس : حقوقی و امور مجلس
کد خبر : ۱۸۴۸۱۳
گزارشگر : ۴۸۷
سرویس حقوقی و امور مجلس
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی:

عزم دولت افزایش یارانه خانواده‌های نیازمند است

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: عزم دولت بر این است که یارانه خانواده‌های نیازمند را تا حد برطرف شدن نیازهای معیشتی آنها، افزایش دهد.

عزم دولت افزایش یارانه خانواده‌های نیازمند است
(یکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰) ۱۲:۱۵
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، منصور آرامی، هدفمندی یارانه‌ها و افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد را یک ضرورت دانست و افزود: ارائه یارانه به خانواده‌های نیازمند هدف اصلی طرح هدفمندی یارانه‌هاست تا سهم بیشتری از منابع یارانه‌ای کشور داشته باشند.
 
وی با بیان اینکه اثرگذاری هدفمندی یارانه‌ها با گذشت زمان کمرنگ شده است، ادامه داد: لازم است همین مسیر دنبال شود و اگر یارانه‌ای پرداخت می‌شود به دست کسانی که نیاز دارند برسد تا سقف پرداخت‌ها به قدری بالا باشد که نیازهای آنها را تامین کند.
 
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از شیوه فعلی پرداخت یارانه‌ها که به صورت مساوی به همه اقشار جامعه پرداخت می‌شود، اظهار کرد: این روش پرداخت یارانه با منطق عدالت همخوانی ندارد و باید افرادی که به این ارقام احتیاجی ندارند، از لیست یارانه‌بگیران خارج شوند تا خانواده‌های نیازمند دریافتی بیشتری داشته باشند.
 
آرامی خاطرنشان کرد: وقتی یارانه به صورت هدفمند صرفا به افراد نیازمند جامعه پرداخت شود، نیاز آنها تامین می‌شود و ما به دنبال این هستیم که طبق قانون تفاوت دهک‌ها در دریافت یارانه محقق شود.
 
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: عزم دولت این است تا اقشاری که به یارانه نیاز ندارند از گروه دریافت‌کنندگان یارانه خارج شوند و یارانه افراد نیازمند را بیشتر پرداخت کند و این اقدام به کاهش مشکلات مردم آسیب دیده کمک خواهد کرد.
 
انتهای پیام
 
تعداد بازدید : ۶۱۵
(یکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰) ۱۲:۱۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید