جزییات خبر

دوشنبه / ۱۹ مهر ۱۴۰۰ / ۱۲:۴۹
سرویس : مشارکت های مردمی
کد خبر : ۱۸۴۸۴۴
گزارشگر : ۴۸۷
سرویس مشارکت های مردمی
رئیس ستاد مرکزی اطعام حسینی خبر داد:

توزیع 37 میلیون پرس غذای گرم میان نیازمندان در پویش ملی اطعام حسینی

رئیس ستاد مرکزی اطعام حسینی (ع) از توزیع 37 میلیون پرس غذای گرم میان نیازمندان در ماه محرم و صفر خبر داد و گفت: در طرح احسان حسینی نیز بیش از 1.5 میلیون بسته ارزاق در مناطق محروم کشور توزیع شد.

توزیع 37 میلیون پرس غذای گرم میان نیازمندان در پویش ملی اطعام حسینی
(دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰) ۱۲:۴۹
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، مجید باجلان در نشست خبری با تبریک فرار رسیدن ایام ربیع‌الاول افزود: چهارمین مرحله از پویش اطعام و احسان حسینی در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص برقراری رزمایش همدلی، مواسات و کمک‌های مومنانه در ماه محرم و صفر 1400 با مشارکت گسترده مردم، خیران، گروه‌های جهادی، بسیج و قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) برگزار شد.
 
وی با بیان اینکه در این پویش 37 میلیون و 600 هزار پرس غذای گرم طبخ و میان خانواده‌های نیازمند توزیع شد، ادامه داد: برای طبخ این میزان غذای گرم در مجموع 1066 میلیارد تومان کمک مردمی جمع‌آوری و هزینه شد.
 
معاون اداری و مالی کمیته امداد از فعالیت 3853 آشپزخانه در طرح اطعام حسینی خبر داد و تاکید کرد: فعالیت این مراکز به طور کامل مردمی و زیر نظر مراکز نیکوکاری و گروه‌های جهادی بوده و 151 هزار نیروی داوطلب در تهیه و توزیع غذای گرم در آشپزخانه‌ها فعالیت کردند.
 
باجلان با اشاره به رعایت کامل پروتکل‌های وزارت بهداشت در تمام مراحل طبخ و توزیع غذای گرم، خاطرنشان کرد: در مناطق صعب‌العبور که امکان توزیع غذای گرم با حفظ نکات بهداشتی وجود نداشت، کمیته امداد با همراهی گروه‌های مردمی اقدام به توزیع بسته‌های ارزاق به خانواده‌های نیازمند در قالب طرح احسان حسینی کرد.
 
وی اضافه کرد: در همین زمینه یک میلیون و 533 هزار بسته ارزاق در مناطق محروم استان‌های مختلف از جمله سیستان و بلوپستان، خراسان جنوبی، ایلام، کرمانشاه و ... در اختیار نیازمندان قرار گرفت.
 
رئیس ستاد مرکزی اطعام حسینی با بیان اینکه ارزش ریالی هر بسته ارزاق 265 هزار تومان برآورد شده است، اظهار کرد: در مجموع 405 میلیارد تومان از سوی خیران و مراکز نیکوکاری برای تامین این بسته‌های معیشتی هزینه شد.
 
باجلان با اشاره به اجرای طرح «نذر سردار شهید سلیمانی» در محرم و صفر امسال گفت: در این طرح نیز که با همراهی خانواده سردار رشید شهید سلیمانی برگزار شد، 660 هزار بسته بهداشتی به ارزش 32 میلیارد تومان میان خانواده‌های نیازمند توزیع شد.
 
وی تاکید کرد: در مجموع پویش‌های اطعام حسینی، احسان حسینی و طرح نذر شهید سلیمانی، حدود 1500 میلیارد تومان کمک مردمی نقدی و غیر نقدی جمع‌آوری و به صورت غذای گرم، بسته‌های ارزاق و بسته‌های بهداشتی در اختیار نیازمندان قرار گرفت.
 
رئیس ستاد مرکزی اطعام حسینی از ثبت پویش اطعام و احسان حسینی در تقویم مناسبتی کمیته امداد خبر داد و افزود: مرحله بعدی این پویش با تکیه بر اعتماد مردم و مشارکت خیران، در ماه مبارک رمضان سال آینده برگزار می‌شود.
 
انتهای پیام
 
 
تعداد بازدید : ۷۲۴
(دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰) ۱۲:۴۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید