جزییات خبر

سه شنبه / ۲۰ مهر ۱۴۰۰ / ۱۳:۰۷
سرویس : حمایت
کد خبر : ۱۸۴۸۶۷
گزارشگر : ۴۸۷
سرویس حمایت

کسب مدال‌های جهانی کاراته توسط بانوی مددجوی کمیته امداد

دختر مددجوی 18 ساله کمیته امداد با وجود مشکلات اقتصادی خانواده تاکنون توانسته مدال‌های رنگارنگ ورزشی را در عرصه‌های بین‌المللی، کشوری و استانی در رشته کاراته کسب کند.

کسب مدال‌های جهانی کاراته توسط بانوی مددجوی کمیته امداد
(سه شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰) ۱۳:۰۷
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، مهناز دختر 18 ساله‌ایست که با تکیه بر استعداد و پشتکار خود توانسته با وجود مشقت‌های زندگی، موفقیت‌های زیادی را در عرصه‌های تحصیلی و ورزشی به دست آورد.
 
او که ساکن یکی از شهرهای اطراف تهران است بدون توجه به کاستی‌ها و کمبودها، مسیر رشد خود را هموار کرده و موفق به کسب مدال‌های مختلف در رشته ورزشی کاراته شده و آرزوهای خود را جامه عمل پوشانده است.
 
این دختر با استعداد از چهار سال پیش یعنی از 14 سالگی به توصیه مادرش که مددجوی کمیته امداد است، به رشته ورزشی کاراته رو آورده است که شرح حال آن از زبان مادر جذابیت دیگری دارد: «دخترم 14 ساله بود که خواهر بزرگترش متوجه استعداد او در ورزش‌های رزمی شد. از نظر فیزیکی نیز آمادگی ورود به ورزش‌های رزمی را داشت اما تا پیش از آن به فکرمان خطور نکرده بود که او را در باشگاه ثبت نام کنیم. با اصرار خواهرش، مهناز را در باشگاه حرفه‌ای کاراته که دوستش مربی‌گری آن را برعهده داشت ثبت نام کردیم و پس از یک هفته به تشخیص مربیانش عازم مسابقات شد.»
 
وی می‌افزاید: دخترم تنها یک هفته تمرین کرده بود که مربی باشگاه از ما خواست که اسم او را برای مسابقات کشوری رد کنند. من به آنها گفتم که او تازه شروع کرده و ممکن است آمادگی لازم را نداشته باشد اما مربیانش عنوان کردند که مهناز در این ورزش استعداد دارد و مسابقه باعث می‌شود ترس او بریزد. نکته جالب این‌که دخترم تنها پس از یک هفته تمرین توانست در آن مسابقات مقام سوم را کسب کند و از آن زمان بود که به این ورزش علاقه‌مند شد و آن را ادامه داد.
 
آنچه توصیف آن رفت قسمت شیرین ماجرای زندگی این دختر پرتلاش بود؛ زیرا بروز یکسری مسائل و مشکلات در زندگی، شرایط را برای او و خانواده دشوار کرده بود. مادر که یک بانوی سرپرست خانوار و صاحب سه فرزند است، به دلیل مشکلات اقتصادی و عدم تامین معاش فرزندان، تحت حمایت کمیته امداد قرار گرفته است. او که از بیماری آرتروز رنج می‌برد یکبار نیز دچار سکته خفیف شده و به توصیه پزشکان توان انجام کار سخت را ندارد.
 
این خانواده در سال 95 با دریافت تسهیلات بلاعوض20 میلیون تومانی از کمیته امداد و وام بانک مسکن موفق به خرید یک آپارتمان کوچک شد تا فرزندان سرپناه امنی برای خود داشته باشند اما به دلیل نداشتن منبع درآمد، در بازپرداخت اقساط به مشکل برخورده‌اند. در حال حاضر مهناز دختر خانواده از کمک‌های یکی از حامیان طرح اکرام نیز برخوردار است که تا حدی هزینه‌های تمرینات ورزشی او را پوشش می‌دهد. 
 
ورزش و تحصیل همه چیز من است
 
امید به زندگی و آینده را می‌توان در کلام این قهرمان نوجوان 18 ساله جستجو کرد. این دختر سختکوش که در رشته معماری تحصیل می‌کند امسال دیپلم خود را گرفته و مشتاق برای ادامه تحصیل و فعالیت ورزشی‌اش است.
 
او در خصوص فعالیت حرفه‌ای ورزشی عنوان می‌کند که چهار سال است که به‌صورت حرفه‌ای کاراته کار می‌کنم اما با توجه به این‌که سبکی که من کار می‌کنم آزاد است، تیم ملی ندارد و به‌ صورت آزاد در مسابقات استانی، ملی و بین‌المللی شرکت می‌کنیم. 
 
وی ادامه تحصیل در دانشگاه و فعالیت ورزشی را مهمترین هدف خود می‌داند و می‌گوید: موفقیت در درس و ورزش است که به زندگی من معنا می‌دهد و می‌توانم از این طریق گوشه‌ای از زحمات مادرم را جبران کنم.
 
کسب یک کاپ طلا، یک مدال نقره و برنز بین‌المللی، سه مدال طلا و سه برنز کشوری و یک برنز استانی از افتخارات به‌دست آمده در دوران حرفه‌ای این دختر ورزشکار است.
 
انتهای پیام
 
تعداد بازدید : ۷۳۴
(سه شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰) ۱۳:۰۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید