جزییات خبر

شنبه / ۲۴ مهر ۱۴۰۰ / ۱۷:۰۷
سرویس : مشارکت های مردمی
کد خبر : ۱۸۴۹۵۳
گزارشگر : ۴۸۷
سرویس مشارکت های مردمی

​گزارشی از مرکز نیکوکاری اصناف و بازاریان استان البرز

مرکز نیکوکاری اصناف و بازاریان استان البرز از نمونه مراکزی است که با هم‌افزایی کمیته امداد توانسته اقدامات مؤثری را در کمک به نیازمندان انجام دهد.

​گزارشی از مرکز نیکوکاری اصناف و بازاریان استان البرز
(شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰) ۱۷:۰۷
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، حمایت و پشتیبانی از اقشار محروم و بی‌بضاعت جامعه با توجه به گستره فعالیت‌ها در سراسر کشور، ضرورت جذب مشارکت‌های مردمی در اشکال و قالب‌های مختلف را برای کمیته امداد دوچندان کرده است. یکی از اشکالی که کمیته امداد به‌واسطه آن توانسته ظرفیت‌های مردمی را برای حمایت از اقشار کم‌برخوردار به میدان بیاورد، فعال کردن مراکز نیکوکاری محله‌محور بوده که توسط معتمدان محلی اداره می‌شود.
 
این مراکز با مشارکت داوطلبانه و براساس حس مسئولیت اجتماعی و تکلیف دینی فعالیت می‌کنند. مرکز نیکوکاری اصناف و بازاریان استان البرز نمونه موفقی از این الگوی همکاری است که در ادامه به بخشی از اقدامات و فعالیت‌های آن پرداخته خواهد شد.
 
حمید کریمی، مسئول مرکز نیکوکاری اصناف و بازاریان استان البرز در ارتباط با فعالیت‌های این مرکز می‌گوید: از سال 96 تاکنون با دریافت مجوز فعالیت از کمیته امداد کار خود را به‌عنوان مرکز نیکوکاری آغاز کردیم و در طول این سال‌ها توانستیم فعالیت‌های متنوعی را در بحث امدادرسانی به محرومان جامعه در پیش بگیریم.
 
مسئول مرکز نیکوکاری اصناف و بازاریان استان البرز با اشاره به این مطلب که حدود 300 خانواده تحت پوشش این مرکز قرار دارد، گفت: این مرکز کمک نقدی و مستمری به این خانواده‌ها ندارد ولی مرتباً موضوع تأمین ارزاق و بسته‌های غذایی آنها را مدنظر دارد. همچنین این مرکز با حمایت خیران به‌ صورت هفتگی 1500 وعده غذای گرم طبخ و در بین نیازمندان توزیع می‌کند.
 
کریمی در ارتباط با تعامل مرکز نیکوکاری اصناف و بازاریان استان البرز با کمیته امداد نیز می‌گوید: این برنامه‌ها در بازه‌های زمانی و مناسبت‌های مختلف صورت می‌گیرد؛ به‌ عنوان مثال با توجه به این‌که در حال حاضر در فصل بازگشایی مدارس هستیم با همکاری کمیته امداد حدود سه هزار بسته لوازم‌التحریر شامل 15 قلم کالای آموزشی را آماده کرده و در بین دانش‌آموزان محروم توزیع کردیم.
 
وی ادامه می‌دهد: همچنین این روزها با آغاز فصل سرما مواجهیم و بحث تامین مسکن خانواده‌های بی‌سرپناه مورد توجه است. افراد زیادی برای دریافت خدمات مسکن به ما معرفی می‌شوند و در مواردی که صحت این موارد اثبات شود، با کمک کمیته امداد موضوع تامین مسکن برای آنان، مورد توجه این مرکز نیکوکاری قرار می‌گیرد.
 
مسئول مرکز نیکوکاری اصناف و بازاریان استان البرز، حمایت از کادر درمان و تعمیر و ساخت ‌و ساز مراکز درمانی، تامین جهیزیه، آزادی زندانیان با تعامل با ستاد دیه و ... را از دیگر فعالیت‌های این مرکز نیکوکاری برشمرد و بیان کرد: با توجه به کمک‌های خیرین به این مرکز در تلاش هستیم تا به هر شکلی که شده بتوانیم حمایت‌های لازم را از اقشار محروم جامعه انجام دهیم.
 
کریمی افزود: کمیته امداد بزرگترین مرکز حامی محرومان در کشور است و به ‌صورت تخصصی سال‌هاست که به فعالیت مشغول است. ما سعی می‌کنیم در اجرای فعالیت‌های نیکوکارانه از این نهاد از کمک‌های مشورتی گرفته و کسب تجربه کنیم. با توجه به این‌که ممکن است برخی افراد از چند منبع کمک‌هایی را دریافت کنند، در زمان اجرای طرح‌های امدادرسانی از سوی مرکز نیکوکاری، بانک اطلاعاتی کمیته امداد سبب می‌شود تا از کمک‌های تکراری جلوگیری شود و تنها افراد نیازمند از این کمک‌ها بهره‌مند شوند.
 
انتهای پیام
 
تعداد بازدید : ۸۳۸
(شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰) ۱۷:۰۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید