جزییات خبر

یکشنبه / ۲۵ مهر ۱۴۰۰ / ۱۰:۲۲
سرویس : اجتماعی
کد خبر : ۱۸۴۹۶۸
گزارشگر : ۴۸۷
سرویس اجتماعی
​رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:

کمیته امداد امید و پناهگاه نیازمندان است

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه بسیاری از افراد تحت حمایت کمیته امداد، در مراتب عالی مشغول تحصیل هستند، گفت: کمیته امداد امید و پناهگاه نیازمندان است.

کمیته امداد امید و پناهگاه نیازمندان است
(یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰) ۱۰:۲۲
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری در دیدار مصطفی خاکسار قهرودی، قائم‌مقام کمیته امداد، مسئولیت این نهاد انقلابی را بسیار با اهمیت ارزیابی و بر لزوم فعالیت در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی در عرصه‌های مورد نیاز کشور از جمله اشتغال و فرهنگ تاکید کرد.
 
وی افزود: انسان مومن باید سه خصلت را در خود تقویت کند، اول اینکه بستری مهیا کند و کاری انجام دهد که مشمول توفیق‌ الهی شود، دوم اینکه خودش واعظ خودش باشد و از تجربه‌ها و مطالبی که در طول زندگی آموخته استفاده کند و اعمال و رفتار خود را مورد محاسبه قرار دهد.
 
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: نکته آخر اینکه، انسان ممکن است در فراز و نشیب‌های زندگی با مواردی روبرو شود که نیاز به تذکر و یادآوری دیگران داشته باشد، از این رو باید به سخن دیگران توجه کرده و نصیحت آن‌ها را بپذیرد.
 
آیت‌الله حسینی بوشهری در ادامه به مسئولیت خطیر کمیته امداد اشاره کرد و گفت: خدا را شاکر باشید که در این نهاد و سازمان مقدس فعالیت می‌کنید، نهادی که نهال آن توسط رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) کاشته شد و وظیفه‌ آن خدمت‌رسانی به اقشار کم بضاعت جامعه است فارغ از اینکه آن‌ها چه اعتقادهایی دارند.
 
وی ادامه داد: کمیته امداد امید و پناهگاه نیازمندان است و بسیاری از افراد تحت پوشش این نهاد، در مراتب عالی مشغول تحصیل هستند که این‌ها همگی به همت کمیته امداد میسر شده است.
 
آیت‌الله حسینی بوشهری ضمن اشاره به مسئولیت‌های اجتماعی کمیته امداد، خاطرنشان کرد: کمیته امداد ظرفیت‌های خوبی دارد و باید مدلی از حکمرانی و مدیریت دینی و انقلابی را پیاده‌سازی کرده و در مسائل مهم کشور از جمله بحث اشتغال‌زایی و فعالیت‌های فرهنگی بیش از پیش به فعالیت بپردازد.
 
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به اهمیت مساله مهارت‌آموزی اشاره کرد و افزود: متاسفانه در نظام آموزشی ما، مهارت‌آموزی بسیار کمرنگ است و مدرک‌گرایی مورد توجه قرار گرفته و کمیته امداد باید به سهم خود تلاش کند تا دانشجویان تحت پوشش خود را به سمت و سوی مهارت‌آموزی سوق دهد.
انتهای پیام
 
تعداد بازدید : ۵۸۴
(یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰) ۱۰:۲۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید