جزییات خبر

دوشنبه / ۲۶ مهر ۱۴۰۰ / ۱۳:۵۱
سرویس : فرهنگی
کد خبر : ۱۸۴۹۹۵
گزارشگر : ۴۸۷
سرویس فرهنگی
با حضور رئیس کمیته امداد انجام شد؛

تقدیر از نخبگان تحت حمایت و نفرات برتر کنکور سراسری

در مراسمی با حضور رئیس کمیته امداد، از نخبگان تحت حمایت و نفرات برگزیده کنکور سراسری 1400 که با حمایت‌های این نهاد موفق به ورود به دانشگاه‌های برتر کشور شدند، تقدیر به عمل آمد.

تقدیر از نخبگان تحت حمایت و نفرات برتر کنکور سراسری
(دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰) ۱۳:۵۱
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، مراسم تقدیر از نخبگان تحت حمایت کمیته امداد (نفرات برتر کنکور سراسری) با حضور سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد، ابراهیم خدایی، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور، الهام یاوری، رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، عرب انصاری، معاون بازرسی سازمان بازرسی کل کشور و جمعی از خیران برجسته کشوری برگزار شد.
 
رئیس کمیته امداد در این مراسم، دانش‌آموزان و دانشجویان تحت حمایت این نهاد را امیدهای آینده کشور دانست و گفت: کمیته امداد براساس آموزه‌های امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب، هیچ شأن و جایگاهی غیر از خدمت‌گذاری به نیازمندان برای خود قائل نیست.
 
بختیاری درباره اهمیت حمایت از نخبگان توسط خیران و کمیته امداد اظهار کرد: یکی از ماموریت‌های اصلی کمیته امداد کمک به عزیزانی است که در سنگر دانش‌آموزی و دانشجویی تلاش و فعالیت دارند. 
 
وی با بیان اینکه 730 هزار دانش‌آموز و بیش از 50 هزار دانشجو از خدمات کمیته امداد برخوردار هستند، افزود: در بین این افراد شش هزار نخبه در حال تحصیل هستند که این مسئولیت ما را سنگین می‌کند.
 
رئیس کمیته امداد با اشاره به اینکه 18 هزار از جامعه هدف این نهاد در کنکور سراسری سال 1400 شرکت کردند، تاکید کرد: هشت نفر از آنان حائز رتبه‌های دو رقمی و 65 نفر رتبه زیر 500 کسب کردند.
 
بختیاری خاطرنشان کرد: دستگاه‌های مختلف، شرکت‌ها و افراد نیکوکار در قالب مسئولیت‌های اجتماعی شرایط آموزش دانش‌آموزان برای کنکور را فراهم کردند؛ همچنین برنامه‌هایی به صورت تلفنی و حضوری برای آمادگی کنکور این دانش‌آموزان اجرا شد و شکر خدا شاهد رشد قبولی دانش‌آموزان در کنکور نسبت به سال قبل بودیم.
 
وی از اتصال کمیته امداد به سامانه آموزش و پرورش خبر داد و خاطرنشان کرد: با تعامل آموزش و پرورش، اجازه نخواهیم داد هیچ دانش‌آموزی به دلیل ناتوانی مالی ترک تحصیل کند. 
 
رئیس کمیته امداد با تقدیر از اقدامات وزارت علوم و بهداشت برای کمک به نخبگان و دانشجویان تحت حمایت، اظهار کرد: وزارت آموزش و پرورش، دانشگاه آزاد، دانشگاه پیام نور، وزارت علوم و وزارت بهداشت و درمان در کنار شرکت‌های خصوصی و بنگاه‌های اقتصادی همچون همراه اول و ... پای کار آمدند و امیدواریم بتوانیم از ظرفیت مسئولیت‌های اجتماعی که به کمک کمیته امداد می‌آیند در آینده بیشتر بهره‌مند باشیم.
 
وی در مورد اشتغال نفرات برتر کنکور تحت حمایت کمیته امداد، گفت: اشتغال این عزیزان در اولویت کمیته امداد است و پس از فارغ‌التحصیلی برای آنها برنامه خواهیم داشت. در همین راستا تفاهم‌نامه‌هایی را با شرکت‌های دانش‌بنیان تبادل می‌کنیم.
 
رئیس کمیته امداد افزود: برنامه‌ حوزه فرهنگی کمیته امداد زنده نگه داشتن مسئولیت اجتماعی و استفاده بهینه از این ظرفیت در همه عرصه‌ها است. معتقدیم اگر همه بخش‌ها مسئولیت اجتماعی را در جایگاه خود احساس کنند و پا به میدان بگذارند، بسیاری از موانع برداشته می‌شود.
 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، در پایان این مراسم با ارائه هدایای ویژه، از نفرات برتر کنکور سراسری 1400 که با حمایت کمیته امداد موفق به ورود به رشته‌های تحصیلی در دانشگاه‌های برتر کشور شدند، تقدیر شد.
 
انتهای پیام
 
تعداد بازدید : ۹۸۰
(دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰) ۱۳:۵۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید