جزییات خبر

دوشنبه / ۲۶ مهر ۱۴۰۰ / ۱۵:۱۵
سرویس : فرهنگی
کد خبر : ۱۸۴۹۹۹
گزارشگر : ۴۸۷
سرویس فرهنگی
معاون امور فرهنگی کمیته امداد خبر داد:

ارائه خدمات استعدادهای درخشان به 10 هزار دانش‌آموز تحت حمایت امداد

معاون امور فرهنگی کمیته امداد از تفاهم‌نامه این نهاد با سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان به منظور ارائه خدمات به 10 هزار دانش‌آموز تیزهوش تحت حمایت خبر داد.

ارائه خدمات استعدادهای درخشان به 10 هزار دانش‌آموز تحت حمایت امداد
(دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰) ۱۵:۱۵
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، حجت‌الاسلام علی جعفری در مراسم تقدیر از نخبگان تحت حمایت (نفرات برتر کنکور سراسری) با قدردانی از همکاری‌ خیران تحصیلی برای کمک به دانش‌آموزان و دانشجویان گفت: امسال هشت نفر از دانش‌آموزان تحت حمایت رتبه‌های زیر 100 کنکور سراسری را کسب کردند.
 
وی با اشاره به اینکه امسال 18 هزار دانش‌آموز تحت حمایت در کنکور سراسری شرکت کردند، افزود: همچنین 65 نفر از جامعه دانش‌آموزان تحت حمایت رتبه زیر 500 کنکور سراسری را به دست آوردند و 144 نفر نیز حائز رتبه‌های بین 500 تا هزار شدند.
 
معاون امور فرهنگی کمیته امداد با بیان اینکه 1186 نفر از دانش‌آموزان تحت حمایت صاحب رتبه چهار رقمی کنکور سراسری شدند، اظهار کرد: در تعداد قبولی‌ها و رتبه‌های برتر در میان دانش‌آموزان تحت حمایت، امسال شاهد یک جهش بودیم.
 
جعفری از کسب رتبه زیر 20 هزار توسط 1993 نفر از دانش‌آموزان کنکوری کمیته امداد خبر داد و اظهار کرد: از این تعداد ۱۲۰۰ نفر دانش‎آموز شهری ۸۰۰ نفر روستایی هستند. همچنین 1133 نفر از دانش‌آموزان در رشته علوم انسانی، ۴۶۷ نفر در رشته تجربی و ۳۸۳ نفر در رشته ریاضی تحصیل می‌کردند.
 
وی گفت: مجموع ارزش خدمات ارائه شده به دانش‌آموزان برای آمادگی در کنکور سراسری حدود 150 میلیارد تومان برآورد شده است.
 
معاون امور فرهنگی کمیته امداد از حضور 28 هزار دانش‌آموز تحت حمایت در کنکور سراسری 1401 خبر داد و گفت:  برای کنکور سال آینده خدمات پشتیبانی تقویت خواهد شد و تک تک دانش‌آموزان از پشتیبان برخوردار خواهند شد.
 
جعفری از برنامه‌ریزی برای دانش‌آموزان پایه نهم خبر داد و تاکید کرد: 65 هزار نفر دانش‌آموز  پایه نهم داریم که ۷۰ درصد آنان می‌توانند در رشته‌های فنی و حرفه‌ای ادامه تحصیل دهند.
 
وی خاطرنشان کرد: با تعامل سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، امضای ۲ قرارداد با دو موسسه معتبر برای ارائه خدمات آموزشی به ۱۰ هزار نفر از تیزهوشانمان تحت حمایت پیگیری می‌شود.
 
انتهای پیام
 
تعداد بازدید : ۵۴۷
(دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰) ۱۵:۱۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید