جزییات خبر

سه شنبه / ۲۷ مهر ۱۴۰۰ / ۱۴:۰۹
سرویس : حقوقی و امور مجلس
کد خبر : ۱۸۵۰۲۰
گزارشگر : ۴۸۷
سرویس حقوقی و امور مجلس
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:

ضرورت حمایت از اشتغال دریایی برای مددجویان کمیته امداد

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود سواحل وسیع در شمال و جنوب کشور گفت: دریا ظرفیت خوبی برای اشتغال اقشار محروم است و کمیته امداد باید از این مزیت نسبی سواحل کشور استفاده کند.

ضرورت حمایت از اشتغال دریایی برای مددجویان کمیته امداد
(سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰) ۱۴:۰۹
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد به نقل از خبرگزاری مهر، منصور آرامی گفت: مشاغل مرتبط با دریا در استان‌های ساحلی بسیار زیاد است و کمیته امداد می‌تواند به مشاغل دریایی بیشتر ورود کند و برای افرادی که در جزایر و سواحل دریاها سکونت دارند، اشتغال بالایی ایجاد کند.
 
وی در ادامه به درآمدزایی از طریق نصب پنل‌های خورشیدی و فروش برق توسط مددجویان کمیته امداد در اقلیم‌های مختلف کشور اشاره و بیان کرد: این نوع از تولید انرژی یک فرصت برای کشور ما است چرا که آفتاب زیادی به بخش‌های وسیعی از سرزمین ما می‌تابد. خوشبختانه دانش و علم مورد نیاز برای استفاده از فناوری‌های انرژی خورشیدی را داریم و چندان کار سختی نیست که از این تکنولوژی استفاده کنیم.
 
نماینده مردم بندرعباس تصریح کرد: استفاده از انرژی خورشیدی نیازمند اراده مسئولان است تا از فرصت اقلیمی موجود در کشورمان برای تولید انرژی و همزمان ایجاد اشتغال و درآمدزایی استفاده کنیم.
 
آرامی تاکید کرد: استفاده از پنل‌های خورشیدی، خودکفایی در تولید برق را هم به دنبال دارد و البته استفاده از این ابزار و تجهیزات برای محرومان و اقشار کم‌درآمد و همچنین روستاییان کشور فرصتی است که موجب خودکفایی آنها می‌شود و این کار بزرگی است که کمیته امداد انجام می‌دهد.
 
وی گفت: در واقع استفاده از پنل‌های خورشیدی برای اقتصاد کشور و اقتصاد خانوارها مفید است. علاوه بر آنکه می‌تواند تأمین انرژی خانواده‌ها را تضمین کند، از جنبه درآمدزایی هم می‌توان از این پنل‌های خورشیدی استفاده کرد.

 

انتهای پیام

 
تعداد بازدید : ۵۴۴
(سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰) ۱۴:۰۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید