جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۸ مهر ۱۴۰۰ / ۱۴:۰۲
سرویس : حمایت
کد خبر : ۱۸۵۰۴۲
گزارشگر : ۴۸۷
سرویس حمایت
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد خبر داد:

با جذب 215 هزار مددجوی جدید، صف پشت‌نوبتی کمیته امداد صفر شد

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد گفت: با ورود 215 هزار خانوار جدید به چرخه حمایتی و اخذ سهمیه جذب، صف پشت‌نوبتی برای دریافت خدمات کمیته امداد، صفر شد.

با جذب 215 هزار مددجوی جدید، صف پشت‌نوبتی کمیته امداد صفر شد
(چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰) ۱۴:۰۲
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، حسین خدرویسی در نشست خبری با آخرین وضعیت خدمات ارائه شده به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد، افزود: در حال حاضر بر اساس آخرین اطلاعات، حدود ۲ میلیون و ۲۲۷ هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد هستند که ۴۰ درصد از خانواده‌ها نفره هستند، بیش از ۳۰ درصد دو نفره هستند، حدود ۱۵ درصد سه ‌نفره و مابقی سه نفر به بالا هستند.
 
وی ادامه داد: حدود ۴8 درصد خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد ساکن نقاط شهری و ۵۲ درصد ساکنان نقاط روستایی هستند. همچنین یک میلیون و ۱۷۷ هزار زن سرپرست خانوار از خدمات کمیته امداد برخوردار هستند.
 
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد، اضافه کرد: ۸۲ هزار بیمار خاص و صعب‌العلاج تحت حمایت کمیته امداد هستند و از خدمات این نهاد استفاده می‌کنند.
 
خدرویسی با اشاره به پالایش مداوم پرونده‌های مددجویان، تاکید کرد: در سال جاری 115 هزار خانوار به دلایل مختلف توانمند شده و از پوشش کمیته امداد خارج شدند و به همین تعداد ظرفیت جدید به خانواده‌های تحت حمایت اضافه شد. همچنین با اخذ سهمیه جدید، امکان پوشش 100 هزار خانواده نیازمند جدید برای کمیته امداد فراهم شد.
 
وی خاطرنشان کرد: بر اساس بودجه ۱۴۰۰ و پیگیری‌هایی که از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و مجلس انجام شد، افزایش 67 درصدی مستمری مددجویان در سال جاری اجرایی شد و به ۳۵۰ هزار تومان برای خانوار یک نفره تا یک میلیون و یکصد هزار تومان برای خانوار پنج نفر به بالا رسید.
 
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد همچنین از تفاهم‌نامه با سازمان زندان‌ها خبر داد و گفت: از ابتدای سال همه خانواده‌های زندانیان نیازمند را تحت حمایت قرار دادیم؛ برنامه ما پوشش ۵۰ هزار خانواده زندانی نیازمند تا پایان سال است و تا آزادی سرپرست خانواده از خدمات کمیته امداد برخوردار می‌شوند.
 
خدرویسی تامین لوازم ضروری زندگی مددجویان را از دیگر خدمات کمیته امداد دانست و افزود: امسال حدود ۱۰۰ هزار سری لوازم ضروری زندگی در اختیار مددجویان قرار خواهد گرفت. همچنین ۵۰ هزار کولر آبی و حدود هشت هزار کولر گازی به مددجویان نیازمند تحویل شد. 
 
وی با اشاره به نیاز برخی خانواده‌های تحت حمایت به سرویس بهداشتی و حمام مناسب اظهار کرد: کار ساخت سرویس بهداشتی و همچنین تامین لوله‌کشی گاز برای همه مددجویان تا پایان سال انجام می‌شود.
 
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد از توزیع 14 هزار سری جهیزیه به مددجویان از ابتدای سال خبر داد و گفت:  افزود: تا پایان سال ۳۰ هزار بسته جهیزیه دیگر شامل پنج قلم کالای اساسی به نوعروسان تحت حمایت و خانواده‌های نیازمند تحویل خواهد شد.
 
وی به ارائه 240 هزار مورد کمک‌هزینه برای اجاره و ودیعه مسکن مددجویان اشاره کرد و ادامه داد: در ۶ ماه نخست امسال هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای جبران خسارت حوادث و بلایای طبیعی به مددجویان پرداخت شد. 
 
خدرویسی با بیان اینکه مددجویان کمیته امداد تحت پوشش بیمه سلامت هستند، اضافه کرد: بیمه مکمل بیماران خاص و صعب‌العلاج توسط کمیته امداد انجام می‌شود. همچنین ارائه بیمه‌های اجتماعی از دیگر خدمات مهم کمیته امداد به مددجویان است که در حال حاضر ۷۹ هزار بیمه شده نزد سازمان تامین اجتماعی داریم که تاکنون حدود ۱۶ هزار نفر از مددجویان از مستمری بیمه تامین اجتماعی برخوردار شده‌اند.
 
انتهای پیام
 
تعداد بازدید : ۸۱۲
(چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰) ۱۴:۰۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید