جزییات خبر

سه شنبه / ۱۱ آبان ۱۴۰۰ / ۰۹:۴۳
سرویس : لرستان
کد خبر : ۱۸۵۲۶۴
گزارشگر : ۱۰۲
سرویس لرستان

رشد 32درصدی درآمدصدقات در شش ماهه اول سال جاری

از ابتدای سال جاری تاکنون درآمد صدقات 32درصد رشد داشته است.

رشد 32درصدی درآمدصدقات در شش ماهه اول سال جاری
(سه شنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۰) ۰۹:۴۳

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، جلال شیخ پور مدیرکل کمیته امداد امام لرستان به مشارکت مستقیم مردم در کمک به توانمندسازی مددجویان این نهاد خبر داد و افزود: جمع‌آوری و توزیع صدقات از طریق شبکه‌های مردمی و روش‌های نوین، اسکن کدQR  یکی از راههای مناسب محرومیت‌زدایی می‌باشدکه درآمد حاصله از طریق روشهای نوین در شش ماهه اول سال جاری 32 درصد رشد داشته است.

وی مبلغ کمک های مردمی را به نیازمندان در قالب صدقات را 6 میلیارد تومان عنوان کردند و افزود: از این رو بر اساس استفاده از روش QR پرداخت های مردمی ساده تر و درآمد امداد نیز بیشتر شده که از این فرصت می بایست از مردم شریف استان صمیمانه قدردانی کرد.

وی به نحوه مصرف صدقات جمع‌آوری‌شده اشاره کرد و گفت: 100 درصد کمک‌های اهدایی مردم در قالب صدقات صرف محرومیت‌زدایی از خانوارهای نیازمند می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد لرستان به نحوه توزیع و هزینه کرد صدقات جمع‌آوری‌شده اشاره کرد و گفت: بر اساس توافقنامه بودجه مبالغ جمع‌آوری‌شده در هر منطقه بر اساس نیاز مددجویان در شاخص حمایتی شامل کمک به درمان مددجویان روستایی و شهری، کمک به ازدواج مددجویان و تأمین جهیزیه، تأمین لوازم‌خانگی، پرداخت موردی، کمک‌هزینه تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان، اردوهای زیارتی، تعمیر تکمیل و بازسازی مسکن و تعامل با مراکز اجتماعی هزینه می‌شود.

وی به تعداد مشترکین صندوق‌های صدقات در لرستان اشاره کرد و گفت 160 هزار و 652 مشترک صندوق صدقات در لرستان وجود دارد علاوه بر آن مردم سخاوتمند می‌توانند کمک‌های خود را از طریق کد دستوری #066*8877* و یا اسکن کدQR  که برروی صندوق صدقات نصب شده به‌آسانی از طریق تلفن همراه خود صدقه واریز نمایند.

انتهای خبر

تعداد بازدید : ۴۷۷
(سه شنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۰) ۰۹:۴۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید