جزییات خبر

یکشنبه / ۷ آذر ۱۴۰۰ / ۱۳:۲۳
سرویس : حمایت
کد خبر : ۱۸۵۷۸۰
گزارشگر : ۴۸۷
سرویس حمایت
به مناسبت روز نیروی دریایی عنوان شد؛

حمایت شجاع‌دلان نیروی دریایی از کودکان یتیم نیازمند

یکی از پرسنل نیروی دریایی که حامی ۴ فرزند یتیم است، می‌گوید: خانواده چهار نفره ما حالا هشت نفره شده و بسیاری از پرسنل نیروی دریایی هم حامی ایتام کمیته امداد شدند.

حمایت شجاع‌دلان نیروی دریایی از کودکان یتیم نیازمند
(یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰) ۱۳:۲۳
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، امروز هفتم آذر و روز نیروی دریای است؛ یادآور حماسه‌آفرینی و فداکاری دریادلان شجاعی که برای صیانت از مرز‌های دریایی کشور عزیزمان، سوار بر امواج خطر شده تا امنیت را برای مردم ایران اسلامی رقم بزنند. به همین مناسبت به سراغ حامیان ایتام کمیته امداد که عضو خانواده پر افتخار نیروی دریایی ارتش هستند رفتیم تا مروری کنیم بر حماسه و افتخارآفرینی آنها که اگرچه قهرمان دریاها هستند، اما این قهرمانی فقط روی ناو و کشتی نیست بلکه در امتداد آن به شادی دل‌های کودکان محروم و نشستن خنده‌ای بر لبان آنان می‌انجامد. 
 
آقای کرمی از پرسنل نیروی دریایی است و دو سال است که حامی چهار فرزند از ایتام تحت حمایت کمیته امداد است. او می‌گوید خانواده چهار نفره ما حالا هشت نفره شده است.
 
این نیکوکار نیروی دریایی در مورد نحوه آشنایی خود با طرح اکرام ایتام می‌افزاید: بحث حمایت از ایتام در دین ما بسیار سفارش شده است و موضوعیت حامی بودن برای من با آمدن رئیس کمیته امداد منطقه به محل کار من پیش آمد. همانجا با ایشان و طرح اکرام ایتام آشنا شدم، با خودم فکر کردم طرح اکرام ایتام مورد اطمینان است و کمیته امداد این کودکان نیازمند را شناسایی کرده و کمک‌ها به دست آنها می‌رسد. به همین دلیل بود که در این طرح مشارکت کردم. همزمان با من بسیاری از کارکنان نیروی دریایی نیز حمایت از کودکان یتیم را برعهده گرفتند.
 
وی می‌گوید: ما یک خانواده چهار نفره و ساکن رشت هستیم و ما هر چهار نفر حامی فرزند یتیم هستیم و این موضوع وقتی در بحث خانواده ما مطرح شده بچه‌ها خوشحال شدند و استقبال کردند و همانند برادر و خواهر خودشان به بچه‌ها نگاه می‌کنند. به لطف خدا ماهانه مبلغی برای ایتام واریز می‌کنیم و حتی گاهی به علت تاخیر در واریز حقوق، کمی واریز پول ایتام دیر می‌شود و بچه‌ها یادآوری می‌کنند و این باعث شعف و شادی است.
 
این دلاور مرد نیروی دریایی با بیان اینکه دو فرزند ۸ و ۱۲ ساله دارم که تولد ایتام را هم یادآوری می‌کنند، می‌افزاید: حتی ایام مبارک و عید نوروز برایشان مبلغی کنار می‌گذارند و حالا خانواده ما هشت نفره است و بچه‌ها بسیار مشتاق‌تر از ما هستند و این چهار فرزند یتیم در لحظه لحظه زندگی ما در کنارمان حضور دارند.
 
این خیر دریادل معتقد است: لازم است از طراحان و مجریان طرح اکرام ایتام تشکر کنم برای ایده خوبی که در حمایت از ایتام ایجاد کردند. به نظر می‌رسد باید کمی بیشتر برای آن تبلیغ کنند به نظرم بسیاری از مردم از این طرح اطلاع کامل ندارند، حامی بودن باعث برکت در زندگی اشخاص می‌شود و این وعده خدا است، امیدوارم خداوند از ما هم قبول کند و زندگی آن بچه‌ها طوری شود که مستقل شوند و از تحت حمایت بودن خارج شوند و روی پای خودشان بایستند و خانواده‌هایشان هم توانمند شوند.
 
انتهای پیام
 
 
تعداد بازدید : ۵۹۲
(یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰) ۱۳:۲۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید