جزییات خبر

سه شنبه / ۱۶ آذر ۱۴۰۰ / ۰۹:۱۲
سرویس : فرهنگی
کد خبر : ۱۸۵۹۳۶
گزارشگر : ۴۸۷
سرویس فرهنگی
به مناسبت روز دانشجو منتشر شد؛

کسب رتبه سه رقمی کنکور و تحصیل در رشته پزشکی توسط مددجوی کمیته امداد

جوان نخبه از خانواده تحت حمایت کمیته امداد با کسب رتبه سه رقمی کنکور سراسری 1400 در رشته پزشکی مشغول به تحصیل شده است.

کسب رتبه سه رقمی کنکور و تحصیل در رشته پزشکی توسط مددجوی کمیته امداد
(سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰) ۰۹:۱۲
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، محمد، جوان با استعدادی از خانواده تحت حمایت کمیته امداد است که با تلاش و کوشش فراوان موفق به کسب رتبه 435 کنکور سراسری 1400 و ورود به رشته علوم پزشکی در یکی از دانشگاه‌های معتبر کشور شده است.
 
همت عالی این جوان باعث شد با وجود محرومیت، از هر سد و مانعی بگذرد و جزو نیم درصد بالای رقابت‌کنندگان کنکور تجربی قرار بگیرد. او در آزمون سراسری علوم تجربی با عزم راسخی که داشت برای رسیدن به هدف قدم برداشت و موفقیتی بزرگ را به نام خود ثبت کرد.
 
محمد در یک خانواده ۶ نفره رشد کرد؛ خانواده‌ای که به دلیل فقر و محرومیت تحت حمایت کمیته امداد قرار دارد. او در شرح موفقیت خود در کنکور می‌گوید: اهل زنجان و ساکن یکی از شهرستان‌ها هستیم و خانواده ما از مددجویان کمیته امداد هستند و همین انگیزه من را برای موفقیت و استقلال و پیشرفت افزایش داد، برای رسیدن به هدف و به دست آوردن شغل مطلوبم در آینده، سخت تلاش کردم البته من از بدو ورود به مدرسه با علاقه و اشتیاق بالایی درس می‌خواندم و همین موجب توجه معلمان مدرسه به من شد.
 
دانشجوی پزشکی دانشگاه زنجان که به تازگی جز نفرات برتر کنکور ۱۴۰۰ است از همراهی خانواده‌اش و کمیته امداد قدردانی کرد و گفت: ای کاش کلاس‌های مشاوره کمیته امداد از ابتدای دبیرستان برگزار شود.
 
وی که حالا در رشته پزشکی قبول شده، می‌افزاید: اغلب وقتی دانشگاه پزشکی قبول می‌شوند خودشان را دکتر می‌دانند در حالی که باید یک مسیر پر پیچ و خم را طی کرد تا به مدارج بالا رسید. من از همین ابتدا و قبل‌تر به راه سخت پیش رو واقف بودم، در حالی که علاقه داشتم ریاضی بخوانم اما در شهر ما مدرسه نمونه دولتی رشته ریاضی نداشت و من هم رشته تجربی را انتخاب کردم و الان هم خوشحالم.
 
دانشجوی پزشکی دانشگاه زنجان که راه دشواری را برای موفقیت طی کرده معتقد است: مشوق من خانواده و خواهرم بودند. البته معلمان من هم به طور ویژه معلم شیمی دبیرستانم بسیار من را همراهی کرد و مدیون و ممنون همه آنها هستم. باید از حمایت‌های کمیته امداد هم قدردانی کنم که با برگزاری کلاس‌های کنکور و مشاوره، به من کمک کردند. امیدوارم برای دانش‌آموزان کنکوری سال آینده، این دوره‌ها و کلاس‌ها را زودتر برگزار کنند و حتی از ابتدای دبیرستان همراه دانش‌آموز باشند.
 
وی می‌افزاید: اینکه من و امثال من از جامعه هدف کمیته امداد در کنکور موفق شدیم خوب است اما ۶۰۰ هزار نفر فقط در کنکور تجربی شرکت می‌کنند که سه هزار نفر می‌توانند در رشته دلخواه خودشان ادامه تحصیل دهند. این یعنی نیم درصد افراد شرکت کننده در کنکور. در واقع ۹۹.۵ درصد دیگر قبول نمی‌شوند یا در رشته‌های مراتب پایین‌تر پذیرفته می‌شوند. البته هر رشته‌ای ارزش‌های خود را دارد. 
 
محمد در پایان به جوانان هم و سال خود و افراد کنکوری توصیه می‌کند: می‌خواهم بگویم همه چیز به کنکور ختم نمی‌شود صرف اینکه کسی کنکور موفق شود آدم موفقی نیست و اگر کسی کنکور موفقی نداشت هم فرد ضعیفی به شمار نمی‌رود. برخی گمان می‌کنند که اگر در کنکور پذیرفته نشوند تمام ۱۲ سال تحصیل آنها بی‌ارزش است؛ متاسفانه این نگرش از طرف جامعه تشدید می‌شود و دانش‌آموزان را تحت فشار قرار می‌دهد و آنها باید بدانند که برای خودشان کافی هستند.
 
انتهای پیام
 
 
 
 
تعداد بازدید : ۸۴۷
(سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰) ۰۹:۱۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید